Recenzja książki "Tylko zupy" Fern Green

15 marca 2018

Zupy w  Polsce są niezwykle lubiane przez Nas. Oczywiście taką tradycyjną jest niezastąpiony niedzielny rosół, który zapewne króluje w każdym domu w niedziele na obiad. Prawda?

"Zupy. 100% warzyw. Zupy pełne bogatych w składniki odżywcze, o licznych właściwościach korzystnych dla zdrowia. Są bardzo proste do przyrządzenia".

Książka "Tylko zupy" Fern Green jest poświęcona w całości z zup. W książce mamy aż 69 przepisów na odtruwające zupy, które nie tylko wzmocnią nasz organizm ale dostarczą też mu mnóstwa witamin.Green opisuje Nam na czym polega i jak przeprowadzić zupowy detoks. Przykładowy detoks zupowy trwa 3 lub 5 dni.  "Tylko zupy" to 3 rozdziały; zupy 100% warzyw, zupy warzywne ze zbożami, kremy orzechowe  oraz proste pożywne buliony m.in na kościach z kurczaka, warzywny czy bulion pomidorowy.

Każdy przepis zawiera informacje o ilości porcji, czasie przygotowania oraz jaki korzyści mamy z danej zupy np. działanie przeciwzapalne czy ułatwienie trawienia.

Przepisy są naprawdę bardzo proste, szybkie, ale połączenia dość nietypowe. Zupełnie niestandardowe połączenie smaków, tak np.zupa z kopru włoskiego z dodatkiem pomarańczy i koperku, brzmi zachęcająco?

Książka jest wydana w miękkiej oprawie, do każdego przepisu jest zdjęcie produktów przed i gotowa zupa. Z serii Fern Green zostały wydane jeszcze takie książki jak "Tylko owsianki", "Tylko olej kokosowy", "Tylko kiszonki", "Tylko białko roślinne".  Książki są fantastycznymi poradnikami z dużą ilością ciekawych przepisów.

Ja zabieram się za przygotowane bulionu warzywnego, a Ty jaką zupę dziś zjesz?

Na blogu znajdziesz mnóstwo przepisów na zupy m.in:
Krem z marchwi i batatów
Krem z ziemniaków i pora
Krem z pieczonego kalafiora i czosnku
Krem z pieczonego batata z mleczkiem kokosowym
Krem z dyni z czerwonym curry i mlekiem kokosowym 

i jeszcze więcej 
www.soulstorm-everywhere.blogspot.com zakładka PRZEPISY, Zupy,kremy, chłodniki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz