5 seriali na jesienne wieczory

25 października 2017


Dziś mam dla Was zestawienie ciekawych, wciągających seriali. Zdecydowanie taka lista przyda się na szare, jesienne wieczory. Do tego kubek ciepłej herbaty z cytryną, koc..i przepadniecie :)Orange Is The New Black (2013, Netflix)
Świetny komediodramat pokazujący życie skazanej Piper Chapman za związek z dilerką narkotykową kilka lat wstecz. Piper zostaje osadzona w więzieniu, zostawiając swoje barwne i wygodne życie. Odsiadka Piper ma wiele skutków ubocznych, m.in. związane ze swoim narzeczonym, rodzicami jak i przyjaciółką, z którą próbuje rozkręcić biznes. W serialu nie brakuje komicznych scen z życia więźniarek, ale pojawiają się również poważne przemyślenia na temat życia, które momentami przyprawiają o gęsią skórkę. W więzieniu nie tylko Piper jest barwną postacią, każda jedna „bohaterka” poprzez kilka sezonów dodaje coś od siebie.
Billions (2016, Showtime)
Chuck Rhoades jest prokuratorem federalnym, który za punkt honorowy przyjął schwytanie finansisty Bobby'ego "Axe" Axelroda, który według prokuratora wzbogaca się nielegalnie od czasu wybuchu dwóch wież w Nowym Jorku. Walka pomiędzy Chuckiem i Axe’m jest niezwykle interesująca, ze względu na silne i przebiegłe osobowości. Każdy z bohaterów za wszelką cenę chce postawić na swoim, chwytając każdą jedną możliwość odegrania się na przeciwniku. Kto wygra, jak zakończy się ta ryzykowna walka, ile będą w stanie poświęcić bohaterowie? Serial zdecydowanie wciąga.


Shoother (2016, USA Network)
Bob Lee Swagger jest jednym z najwybitniejszych snajperów w armii USA. Bohater zostaje wrobiony w zamach na prezydenta. Zaczyna się pościg, walka i życie w ukryciu, po to aby wskazać prawdziwego zabójcę. W poszukiwaniach wspiera go nieoficjalnie  agentka FBI Nadine Memphis.


True Detective (2014, HBO)
Dwaj detektywni próbujący rozwikłać zagadkę makabrycznego morderstwa. Serial jest świetny, wciągający. Rola Matthew McConaughey wcielającego się w postać Rustina Cohle. Detektywi opowiadają śledztwo ze swojej perspektywy, jak wyglądało i jaki miało wpływ na ich późniejsze życie. Akcja jest splotem wydarzeń z przeszłości i teraźniejszości. Serial z tych, na których warto się skupić, gdyż tutaj nawet detale są ważne. (sezon 1)
Sezon drugi warto również zobaczyć, niestety po pierwszym sezonie, ciężko przebić akcję.
Colin Farrell wciela się w postać Raya Velcoro, detektywa, który jest pomiędzy młotem a kowadłem. Musi być lojalny za równo wobec policji jak i wobec czarnego świata gangsterki/


Designated Survivor (2016, ABC)
Serial zaczyna się od momentu zamachu na Kapitol USA, w którym giną wszyscy obecni tam Kongresmeni. Tom Kirkman, wyznaczony do przeżycia (designated survivor) na wypadek śmierci prezydenta i wszystkich członków Kongresu w konstytucyjnej kolejności sukcesji zostaje Prezydentem. Tom próbuje być lojalny wobec swoich idei, które w świecie agresywnej polityki nie zawsze przynoszą oczekiwane skutki. Okazuje się, że to co widzimy niekoniecznie jest prawdziwym obrazem, w walce z korupcją oraz z próbą odkrycia kto jest odpowiedzialny za zamach Tomowi pomaga agentka Hannah Wells, która jako jedyna już dużo wcześniej spostrzegła, że coś jest nie tak jak powinno być.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz