Spacer po Bergamo!

18 grudnia 2016Bergamo, miasto we Włoszech, w regionie Lombardia, oddalone od Mediolanu o 50km.  Miasto, które dzieli się na dwie części; górna część miasta Città Alta, położona na wzgórzu i nowoczesne centrum biznesowe, dolne miasto czyli Citta Bassa. Bergamo posiada typowo włoską starówkę.

Spacer po Bergamo!Fontanna Gaetano Donizetti 
Piazza Vecchia
Plac miejski przy którym znajduje się Palazzo della Ragione zbudowany w latach 1538-1554. Plac zaliczany jest  do najstarszych publicznych pałaców we Włoszech. 
Capella Colleoni
Mauzoleum rodu Colleoni, zaprojektowane przez Giovanniego Antonio Amadeo. Rodzina Colleoni ma w herbie trzy jądra, jeśli je potrzemy będziemy obdarzeni szczęściem i bogactwem..Weneckie mury Bergamo
Mury okalające starą, położoną na wzgórzu część włoskiego miasta Bergamo czyli Città Alta. Zostały zbudowane przez Republikę Wenecką w XVI wieku. Są jedną z najbardziej charakterystycznych budowli Bergamo. Widok z tego miejsca jest naprawdę piękny.


Widok z górnej części miastaA to zastaliśmy w jednej małej pizzerii...Bergamo CITTA' ALTA

Więcej zdjęć z Włoch znajdziecie tutaj:

1 komentarz:

  1. Bergamo ma niesamowity klimat, zakochałam się w tym miasteczku od pierwszego wejrzenia. Zwłaszcza w starówce, położonej na wzgórzu. Na pewno kiedyś tam wrócę :)

    OdpowiedzUsuń