5 seriali, które koniecznie musisz zobaczyć!

16 lutego 2018


Kolejnych 5 bardzo dobrych seriali, które koniecznie musicie zobaczyć. Moim zdecydowanym faworytem tego zestawienia jest Hannibal. Żaden serial, który dotychczas oglądałam nie miał tak genialnie ujętych detali.


Nie pozostaje Wam nic innego jak tylko zaparzyć sobie kubek dobrej herbaty, przygotować koc i wygodnie zasiąść przed telewizorem. Na co się zdecydujesz? 


Hannibal (2013-2015, NBC)
Serial oparty na rewelacyjnej trylogii, opowiadający o dr Hannibalu Lecterze. Serial opowiada pościg za mordercą, który zabija z zimną krwi, wycina kawałek mięsa swojej ofiary a następnie tworzy „sztukę” z jego ciała. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi agent Jack Crawford, posiłkując się Willem Grahamem, który ma nieprzeciętny umysł do analizowania seryjnych morderców.

Serial jest wciągający, a do tego cała oprawa jest wspaniała, każdy element idealnie do siebie pasuje. Reżyser zachęca Nas do zwrócenia uwagi na detale (np. opadające krople deszczu), jak i świetnie dobraną muzykę. Dużym plusem serialu jest gra aktorska Mads’a Mikkelsen’a, który zagrał dr Hannibala Lectera.

Broadchurch (2013-2017 ITV)
Akcja rozgrywa się w małym miasteczku, w którym dochodzi do morderstwa młodego Dannego, którego ciało zostaje odnalezione na plaży. Z racji tego, że Broadchurch jest niewielkie, każdy mieszkaniec jest brany pod uwagę jako potencjalny morderca. Sprawę prowadzą dwa mocne i silne charaktery, Alec i Ellie. Koniec historii jest niezwykle nieprzewidywalny, przynajmniej jak dla mnie. Akcja trzyma w napięciu, jest kilka wątków które łączą się w jedną całość.

Dark (2017, Netflix)
Dark, jest połączeniem świata współczesnego i przeszłości. Granicą łączącą jest las i tunel. Wszystko zaczyna się, gdy jedno dziecko przechodzi przez tunel czasu. Machina czasu pokazuje relacje czterech rodzin, z różnej perspektywy Żadne wyjście z sytuacji nie jest dobre, gdyż każda decyzja podjęta w przyszłości skutkuje zmianą teraźniejszości. Serial, mimo braku realizmu, bardzo dobrze się ogląda.

Telefonistki (2017 - …, Netflix)
Historia pokazuję życie czterech kobiet żyjących w latach 20 w Madrycie. Kobiety pracują w nowoczesnej centrali telefonicznej. Praca jest dla nich niezwykle ważna, ze względu na czasy w jakich żyją, pozbawione są możliwości decydowania o swoim losie. Poszukują prawdziwej przyjaźni jak i miłości. Całość owiana jest intrygą i nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Lód (2017, Netflix)
Thriller ukazujący makabryczne odkrycie we francuskich Pirenejach. Śmierć konia to tylko początek zawiłej gry pomiędzy detektywem a seryjnym mordercą. Akcja jest dramatyczną grą, której początek zaczyna się już w dzieciństwie jednego z bohaterów. 

2 komentarze:

  1. Dark z opisu trochę przypomina Osobliwy dom pani Peregrine ;)

    OdpowiedzUsuń