Bari || Apulia, Włochy

27 stycznia 2018


Apulia, region administracyjny w południowych Włoszech, o powierzchni 19348 km², żyje w nim około 4 miliony mieszkańców. Stolicą tego regionu Bari.


Apulia leży w południowo-wschodniej części Półwyspu Apenińskiego, wzdłuż wybrzeży Adriatyku, linia brzegowa liczy 784 km, i jest najdłuższą spośród regionów administracyjnych Włoch. 
Region ten to 'obcas" Włoch.


Apulia to jeden z głównych regionów rolniczych Włoch, przodujący nie tylko w uprawie winorośli ale także tytoniu, oliwek i lnu. Przejeżdżając przez ten region na non stopie mijamy piękne gaje oliwne, i cudowne winnice. 

Kuchnia tego regionu jest nie zwykle smaczna, bogato urozmaicona jeśli chodzi o owoce morze. To tutaj jedliśmy najlepszą foccacię czy sgagliozze, czyli smażoną polentę.


Bari
Miasto i gmina w południowych Włoszech, położone nad Adriatykiem. Bari jest stolicą prowincji Bari i regionu Apulia. Miasto, w których samą przyjemnością jest chodzenie po uliczkach. Za dnia spokojne a w nocy tętniące życiem. Warto tutaj spróbować typowego dla Bari makaronu orecchiette. Sam z sosem pomidorowym jest cudowny. 
cdn..

Więcej zdjęć z podróży tutaj:
soulstorm-everywhere.blogspot.com dział Podróże!

1 komentarz:

  1. Barii dzieki za przypomnienie tego miasta :) wspomnienia wróciły :)

    OdpowiedzUsuń